Náušnice


Nastřelování náušnic:

Jedná se o metodu propíchnutí uší pomocí nastřelovací pistole. Ucho se rychle a bezbolestně propíchne přímo speciální náušnicí, která je v okamžiku nastřelení nasazena a automaticky uzavřena. Nastřelovací náušnice jsou vyrobeny ze speciálního kovu, potaženy 24-karátovým zlatem – žlutý kov nebo palladiem – bílý kov. Splňují všechny potřebné hygienické požadavky. Balení náušnic je sterilní a při jejich správné aplikaci nedojde k žádnému kontaktu s rukou osoby, která náušnice nastřeluje. Neobsahují nikl ani jiné zdraví škodlivé látky. Jsou testovány státní zkušebnou a je na ně vystaveno „Prohlášení o shodě“.

Po nastřelení ošetřujeme místa vpichu po dobu 4 týdnů nebarevnou lihovou dezinfekcí (Cutasept, 60% líh…). Dezinfekci aplikujeme buď sprejem nebo kapátkem 2× denně, náušnicemi od druhého dne mírně pootočíme. Pokud s náušnicemi musíme manipulovat, vždy si řádně omyjeme ruce vodou a mýdlem! Zánětlivé komplikace po nastřelení jsou vzácné. Většinou k nim dochází při sekundární infikaci rukama. Problém poznáme ve chvíli, kdy nastřelené ucho zčervená, kolem vpichu se vytvoří hnis nebo strup. V tuto chvíli aplikujte dezinfekční přípravek a navštivte nás – posoudíme, zda je nutné aplikovat lokálně mast s antibiotikem.

Věk dítěte nejvhodnější k nastřelení není nikde striktně uveden. Doporučujeme aplikovat nastřelení náušnic mezi 3. až 6. měsícem věku, později pak v době, kdy je dítě již samo motivováno a je schopno s určitou mírou psychoprofylaxe spolupracovat. Pokud má Vaše dítě připravené klasické náušnice z drahého kovu, je možné je vyměnit po zahojení – cca za 4–6 týdnů.

CENA nastřelení jednoho páru náušnic je 600 Kč, (v ceně je 1 pár sterilních náušnic + aplikace).

Po dohodě lze nastřelit lichý počet náušnic – je nutné vždy zakoupit celý pár náušnic (sterilní balení), lze zakoupit náušnice bez nastřelení.